İzmir Karaburun Bisiklet Turu
BİSİKLET TURLARI,  İZMİR KARABURUN TURU

KARABURUN BİSİKLET TURU: DÖNÜŞ YOLU

İzmir Karaburun Bisiklet Turu 5. Gün (Tuzla Koyu – Gülbahçe)


İzmir Karaburun bisiklet turumuzun Balıklıova civarında konakladığımız ilk gün yazımızı İzmir Karaburun Yarımadası: İlk Pedal yazımızı okuyabilir ve hemen ardından 2. gün bisiklet turumuza devam ettiğimiz Dolungaz Koyu: Karaburun’da Saklı Bir Koy yazımıza göz atabilirsiniz. İzmir Karaburun turumuzun Sarpıncık Feneri kısmını anlattığımız İzmir Karaburun: Sarpıncık Feneri yazımızdan okuyabilirsiniz. Karaburun bisiklet turumuzun 4. gününde son gece kampımızı yaptığımız Karaburun Yarımadası Son Kamp: Tuzla Koyu yazımızı okuduktan sonra bu sayfaya dönebilirsiniz.


Son Kamp Sabahından Günaydın

Karaburun Tuzla Koyu Kamp Gündoğumu

Yarımada turumuzun son gününe Tuzla Koyu’nda uyanıyoruz. Son derece keyifli uyandığımızı söyleyebiliriz. Gerçekten güzel bir koyda huzurlu bir gece geçirdik. 

Biz gece eşyalarımızı ortadan kaldırmıştık. Fakat balıkçılar sanırız ki kaldırmamışlar. Tilkiler de eşyalarından bazılarını ödünç almışlar. 😊 

Tuzla Koyu’nda kahvaltımızı yaptıktan sonra çadırımızı topluyoruz. Yeniden ana yola çıkıp turun başında geçtiğimiz Balıklıova’ya doğru pedallıyoruz. Açıkçası turun son gününde de geçtiğimiz yollardan büyük keyif aldık. Balıklıova’dan sonrası turun ilk günü geçtiğimiz yolun tersi istikameti. Tuzla Koyu’ndan 40 km sonra Gülbahçe’ye arabaya varıyoruz. Istasyondaki çalışanlar yanımıza uğruyor. Yola çıkmadan önce kısa bir sohbet etmiştik. Turun nasıl geçtiğini sorup, kendilerinin de yapmak istediklerini ekliyorlar. Cesaretlendirici bir iki tavsiyeden sonra bisikletleri arabaya yerleştiriyoruz. 

Karaburun Bisiklet Turu Yol Arkadaşları
Yol Arkadaşları
Soulrider Çelik Bisikletlerimiz
Soulrider Çelik Bisikletlerimiz

İzmir Karaburun’a Veda

Yasemin’in kesintisiz olarak yaptığı en uzun ve ilk tur oldu. Son derece de iyi bir performans ile tamamladı. Beş günde yaklaşık 150 km pedal çevirdik. Bizim için oldukça keyifli ve dinlendirici bir turdu. 

Şimdi birkaç gün de Çeşme’de rezervasyon yaptığımız otelde kalıp, dinleneceğiz. 

Tur ile ilgili tüm sorularınızı bize e-posta ile iletebilir ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek sorabilirsiniz.

Bize ulaşmak için dunyaperestiz@gmail.com adresine e-posta atabilir ya da sayfalarımızdan yorum yazabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyadan bizi takip etmeyi unutmayın. 😊 👍

2 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir