BİZ KİMİZ

Yeni yerler keşfetmeyi, kültürler tanımayı, lezzetler tatmayı ve iki tekeri seviyoruz.

Biz Kimiz? Dünyaperestiz kimdir?
Yasemin & Murat – 2010, Ankara

2010 yılında öğrenciyken kesişen hayatlarımızı, 2016 yılında birleştirmeye karar verdik. ❤️
Hayatlarımız kesiştiğinden beri seyahat ediyor; Türkiye ve dünyada farklı ülkeleri ve kültürleri keşfediyoruz. Tren, otostop, otobüs, uçak, otomobil derken bu aralar bisikletle seyahat ediyoruz.


Yasemin KURUCA

Yasemin, 1987 Almanya doğumlu. Babasının mesleğinde dolayı üniversiteye kadar Türkiye’nin birçok şehrinde bulundu. İlkokulu Bursa, ortaokulu Erzurum’da, liseyi Samsun’da okudu. Üniversite eğitiminin bir kısmını Isparta’da okuduktan sonra lisans öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamladı. Yüksek lisans öğrenimini Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Bilimleri ABD’de tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Sinema ABD’de doktorasını tamamladı.

Murat ÜSTÜNER

Murat, 1988 İstanbul doğumlu. Üniversiteye kadar tüm eğitim hayatını İstanbul’da tamamladı. Üniversite öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde tamamladı. İletişim ve pazarlama alanında farklı markalar ve ajanslarda çalıştı. Profesyonel hayatına pazarlama & iletişim alanında devam ediyor. Belgesel fotoğraf alanında yayınlanmış projeleri bulunmaktadır.