Bisikletle Asya Turu

BİSİKLETLE ASYA TURU

İşi gücü bırakıp bisikletle Asya turu gerçekleştireceğimizi açıkladığımızda ilk aldığımız tepki şaşkınlıktı. Özellikle bisikletle kısmına çok takıldı yakınlarımız. Sonrasında ise birçok soru geldi. 

Her şey aslında bir hayalle başladı. Bu satırlar yazılırken 12 senedir birlikteydik ve öğrenciliğimizden beri beraber seyahat ediyorduk. Bir gün çok daha uzun bir seyahatte birbirimize yoldaşlık edeceğimizi hep hayal ettik. İşte hikâyenin başlangıç noktası ve tüm özeti bu. Yolda olmamızın tek sebebi bir anlam arayışı olmadan ortak bir hayalin peşinde olmamız.

Peki neden bir seyahat için Asya kıtasını seçtik? Neden sırt çantası, karavan, motorsiklet değil de bisiklet? Bisikletle Asya Turu seyahatinin seyahatine vereceğimiz yanıt ise bizim için çok basitti.

Asya kıtasında bir seyahat seçmemizin nedeni ise birçok kültürün, inancın, doğal güzelliğin ve farklılığın bir arada olduğu başka bir coğrafyanın daha olmaması. Keşfedilecek çok şey var. Bu yolculukta ulaşım aracımız ise bisiklet olacak. Çünkü anı kaçırmadan ne hızlı ne de yavaş bir şekilde yolda olmak istiyoruz. İki tekeri seviyoruz. 

Bu sayfada yol anılarımıza ve bisikletle Asya sehayatimizin detaylarına ulaşabilecekseniz. Bu seyahatte yalnız değiliz. Bizimle beraber pedallayacak yakın dostlarımız Mehmet Ali Kanbur (Mali) ve Turgal Erel (Organik Çizer) bize eşlik edecek. Ayrıca bize maddi ve manevi sonsuz destek veren sevdiklerimiz de bizimle olacak.

Bizi takip etmeyi unutmayın! 

ASYA BİSİKLET TURU ROTASI

Asya turu rotamızın detaylarını öğrenin. 

SEYAHATNAME

Şehirler, ülkeler ve insanlar hakkında anılar içerir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir